< Zpět do archivu

Pokračujeme 16.března 2018 ve 20:00h a pak 13.4!

Vážení a drazí hosté Hotelu Mádr & Restaurace U všech kukaček, milovníci dobrého jídla a vína, přátelé, kamarádi!

V následující degustaci změníme kontinent a 16. března zamíříme na jih černého kontinentu – do Jihoafrické republiky.

Jste co nejsrdečněji zváni!

Jihoafrická republika má vlastní místní vyhlášenou červenou odrůdu Pinotage. K hlavním pěstovaným odrůdám v Jihoafrické republice patří krom této odrůdy dále bílé odrůdy Chenin Blanc a Sauvignon Blanc, z červených pak Cabernet Sauvignon, Shiraz a Pinot Noir. Nejznámější vinařskou oblastí je zcela určitě Stellenbosch, ale najdeme tu i další regiony, které se rovněž mohou pochlubit skvělými víny.

Tvrdí-li někdo o Jihoafrické republice, že je to svět v jedné zemi, pak o jihoafrické kuchyni to platí dvojnásob. Jihoafrická kuchyně je totiž velmi ovlivněna kuchyní národů, které Jižní Afrikou prošly - kuchyní orientální, africkou, nizozemskou, britskou a portugalskou. Jihoafrické kuchyni kraluje maso, ryby, zelenina a mnohé kombinace vás přenesou daleko odtud, do jiných a stejně cizokrajných koutů světa.

Co vás tedy konkrétně tento večer čeká?

Nemůžeme začít jinak, než bílým vínem vyrobeným ze dvou pro Jižní Afriku nejtypičtějších odrůd, již zmiňovaných Chenin a Sauvignon Blanc – vínem Provenance Earth in Motion z vinařství Saronsberg, které bylo vyhlášeno jihoafrickým výrobcem roku 2015 podle SAWi (South African Wine Index). Toto moderní vinařství leží na úpatí stejnojmenné hory v údolí Tulbagh, v provincii Western Cape, 120 kilometrů severo-východně od Kapského města.

Následovat bude amouse-bouche: mfino fritters, k němuž jsme vybrali čistý Chenin blanc z vinařství Post House z regionu Stellenbosch.

Poté naši kuchaři představí polévku z pečené dýně, brandy, s krutony a sýrem pecorino. Polévku bude doprovázet další bílá odrůda Voignier, opět z vinařství Saronsberg. Toto víno, které zrálo 16 měsíců v dubových sudech, se pyšní dvěma oceněními: zlatou medailí z přehlídky Michelangelo Awards 2015 a 91/100 podle Tim Atkin MW report 2015.

Pokračovat budeme teplým předkrmemchobotnicí a krevetami s fazolemi a bokkom ragout, k čemuž budeme servírovat první červené víno dnešního večera, vyrobeného – jak jinak – z odrůdy Pinotage, z menšího rodinného vinařství OUDE opět z údolí Tulbagh, které se rozkládá se na místě staré farmy z roku 1850 s úžasným vinným sklepem. Výrazná vína tohoto vinařství patří k nejlepším v regionu.

Hlavní chod – umně skrytý pod názvem bunny chow curry – nás zavede do Durbanu, odkud tato specialita pochází a vinařství Saronsberg k němu dodá své nejproslulejší víno s názvem Seismic. Blend, v němž dominuje Cabernet Sauvignon, doprovází Petit Verdot a Malbec, je hluboké a tmavé barvy, má chuť zralých bobulí s jemnými tóny bylinek a koření a pyšní se dvěma zlatými medailemi ze světových soutěží (Michelangelo International Wine and Spirit Competition 2014 a Veritas 2015).

A pokud budete mít na závěr místo ještě na dezert, pak Vám nabídneme mandlovo – pudinkovou pizzu. Dezert na své cestě k Vašim chuťovým pohárkům doprovodí chybějící panna: víno Missing Virgin z vinařství Post House, kde dominující Pinotage doplňuje v Evropě známá, nicméně poněkud opomíjená odrůda Petit Verdot. Víno, které zrálo 21 měsíců v 225 litrových dubových sudech, překvapí intenzívní vůní skořice, borůvek a ovocného koláče.

Tento večer bude kuchyni šéfovat p. Tomáš Šmíd, kterého již z námi pořádaných degustačních večerů také dobře znáte. Za přispění ostatních – paní Markéty, paní Adriany a pana Pavla – jednotlivé chody uvaří a Vám osobně představí.

Stále jsme Vás nepřesvědčili, že stojí za to strávit tento večer s námi?

Celý večer bude jako obvykle doprovázen diapozitivy s obrázky hroznů, vinic, map a krajiny... Máte se tedy určitě na co těšit!

A tak neváhejte a přijďte k nám si užít zajímavé kulinářské zážitky a špičková vynikající vína v příjemné společnosti a prostředí restaurace U všech kukaček!

Rádi bychom připomněli, že účast na tomto degustačním večeru je možná pouze po předchozí rezervaci a to nejlépe mailem na adrese info@hotelmadr.cz nebo telefonicky na čísle 722 908 202. Celý večer začíná ve 20:00h. Cena celé večeře i s degustační sklenkou vína ke každému chodu se vrací na původní hladinu 950,- Kč. Úhrada za večeři se platí na místě, není potřeba provést platbu předem.

Na setkání se moc těší,

Eva & Petr Větrovských

a celý tým restaurace U všech kukaček

DEGUSTAČNÍ MENU – 16. března od 20h

Chef: Tomáš Šmíd

Aperitiv

Provenance Earth in Motion 2014, Saronsberg, Tulbagh (Sauvignon blanc 48% & Chenin blanc 52%)

Amouse-bouche

Mfino fritters

Stamp of Chenin 2016, Post House, Stellenbosch (Chenin blanc 100%)

Polévka

z pečených dýní, brandy, s krutony a pecorinem

Viognier 2013, Saronsberg, Tulbagh (Viognier 100%)

Teplý předkrm

Chobotnice a krevety s fazolemi a bokkom ragout

Pinotage 2011, Oude, Tulbagh (Pinotage 100%)

Hlavní chod

Bunny chow curry

Seismic 2009, Saronsberg, Tulbagh (Cabernet Sauvignon 85%, Petit Verdot 11%, Malbec 4%)

Dezert

Mandlovo – pudinková pizza

Missing Virgin 2015, Post House, Stellenbosch (Pinotage 70% & Petit Verdot 30%)

< Zpět do archivu