< Zpět do archivu

Pokračujeme 20.října 2017 ve 20:00h a pak v měsíčních intervalech!

Vážení a drazí hosté Hotelu Mádr & Restaurace U všech kukaček, přátelé, kamarádi!

Velmi nás těší Váš zájem o naše pravidelné degustační večery, který se projevuje mimo jiné tím, že se spousta z vás již od letních prázdnin dotazuje na termíny a – řečeno divadelní hantýrkou – osoby a obsazení plánovaných gourmetských večerů ve zbytku roku 2017.

Rozhodli jsme se tedy již nyní poslat vám přehled termínů a zaměření jednotlivých večerů na celé následující období, abyste mohli v předstihu naplánovat vaši případnou účast. Rozpis naleznete níže. Skladbu podávaných vín a detailní menu k jednotlivým večerům budeme pak posílat zhruba v 2-3 týdenním předstihu před každým degustačním večerem.

V podzimních termínech procestujeme postupně gastronomii a vína zemí, která se právem považují za kolébku světového vinařství. Šéfkuchařem bude stejně jako v minulé sezóně Maestro Pavel Strejc. Na co a kdy se tedy můžete těšit:

Pátek 20. října ­– vína a gastronomie Arménie a Gruzie
Čtvrtek 16. listopadu – vína a gastronomie Izraele a Libanonu
Pátek 8. prosince – řecká gastronomie a vína z Řecka a Kypru

Degustační večery se budou konat i v roce 2018. Jak je naším zvykem, vydáte se s námi i v tomto období na průzkum dalších, méně obvyklých vinařských regionů, podoblastí a odrůd. Jeden večer věnujeme vínům a kuchyni z Maďarska, Rumunska či Bulharska, vydáme se k vinicím na úpatí hradu Sion nebo k nejstrmější vinicí Evropy v údolí řeky Mosely, ochutnáme odrůdu Pinotage a jako bonus do poslední z degustací zařadíme i víno vypěstované v Číně obsahující u nás neznámou odrůdu Cabernet Gernischt. Budete se tedy zcela jistě mít na co těšit a to v následujících termínech:

Pátek 26. ledna – vína a gastronomie Maďarska, Rumunska a Bulharska
Pátek 23. února – vína a gastronomie Švýcarska a Lichtenštejnska
Pátek 16. března – vína a gastronomie Jihoafrické republiky
Pátek 13. dubna – překvapení na závěr: netradiční asijská kuchyně doprovázená bílými moselskými víny z lucemburského břehu i z nejstrmější vinice Evropy Bremmer Calmont na německém straně a červeným vínem z Číny (Miloš ani Luftjarda nepřijedou...).

Každý večer bude jako obvykle doprovázen souborem promítaných diapozitivů z příslušných zemí a vinohradů, osobním představením každého z chodů panem šéfkuchařem, informacemi k podávaným vínům od someliéra večera a na závěr vědomostním kvízem o víně, kde 1. cenou pro vítěze bude poukaz na jeden z dalších degustačních večerů.

A tak neváhejte a přijďte k nám užít si zajímavé kulinářské zážitky a neznámá, přesto vynikající vína v příjemné společnosti a prostředí! Všechny večery budou začínat ve 20h.

Protože kapacita naší restaurace je hodně limitovaná, prosíme zájemce, aby si co nejdříve zarezervovali místo, nejlépe mailem na adrese info@hotelmadr.cz nebo telefonem 722 908 202. Na uvedených kontaktech, případně přes rezervační portál na našich webových stránkách, kde je rovněž možné zajistit si ubytování v našem hotelu. I v tomto případě doporučujeme co nejčasnější rezervaci.

Na setkání se těší,
Eva & Petr Větrovských
a celý tým restaurace U všech kukaček

< Zpět do archivu